Strona główna > Nauka gry w golfa

Golf jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się obecnie w Polsce dyscypliną sportu możliwą do uprawiania we wszystkich środowiskach, niezależnie od wieku, predyspozycji i warunków fizyczno-psychicznych. Prowadzona jest na świeżym powietrzu, wśród przyrody, nie wymaga specjalnych umiejętności aby stawała się niezwykle atrakcyjną grą. Uczy kultury bycia, współpracy w zespole, szacunku do regulaminów i reguł oraz wzajemnej tolerancji i uczciwości. Golf jest bardzo popularny na całym świecie i wbrew obiegowej opinii nie jest sportem wymagającym większych nakładów finansowych niż inne formy aktywności fizycznej. Od 2016 w Rio de Janeiro, golf powróci jako dyscyplina olimpijska. 

W wielkim skrócie gra w golfa polega na umieszczeniu piłeczki w dołku z wykorzystaniem jak najmniejszej liczby uderzeń. Pierwsze uderzenie rozpoczynamy z Tee (miejsce rozpoczęcia gry), następnie staramy się, wykonując kolejne uderzenia, utrzymać piłeczkę na polu gry (fairway), możliwie omijając rough (obszary trawy wyższej), przeszkody wodne i bunkry z piasku, aż piłeczka osiągnie green, a następnie dołek.

W tym momencie sumujemy liczbę uderzeń i udajemy się na kolejny dołek. Na przejście 18 dołkowego pola golfowego  dobry gracz potrzebuje od 3-4 godzin pokonując przy tym  dystans ok 7 km i spalając przy tym nawet do 3000 kcal. Pole 9 dołkowe pokonujemy w czasie odpowiednio o połowę krótszym, chyba że zagramy je dwukrotnie.

Golf jest jedną z niewielu dyscyplin sportu, które dają równe szanse wszystkim dzięki punktom Handicap. Gracz początkujący jeżeli dobrze zagra ma szansę wygrać z osobą grającą długie lata, senior ma szansę wygrać z młodzieńcem, kobieta z mężczyzną, co czyni ten sport tak bardzo emocjonującym.

Jeżeli jesteś zainteresowany/ana rozpoczęciem gry w golfa to serdecznie zapraszamy przez cały sezon, codziennie, niezależnie od pogody. 

Partnerzy:
© Golf Club Zajączkowo. Wykonanie: strony internetowe słupsk